Spotkanie z Panem Strażakiem

Utworzono dnia 09.02.2024

Dzisiaj 9 lutego 2024r. uczniowie klas II uczestniczyli w spotkaniu z zawodowym strażakiem. Do naszej klasy przyszedł tata Klary – Pan Łukasz Briegmann i opowiedział uczniom   o pracy strażaka, którą na co dzień wykonuje.

Celem odwiedzin było zapoznanie i przybliżenie pracy strażaka, który jest autorytetem dla wielu chłopców z naszych klas.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, iż praca strażaka polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom uczestniczących w wypadkach samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy ratują tonących, pomagają w poszukiwaniu zaginiony,   a nawet ratują uwięzione na wysokościach zwierzęta. Uczniowie zauważyli, że praca strażaka jest trudna, ciężka a nawet czasami niebezpieczna.

Pan Łukasz zademonstrował nam jak należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej (Klara spisała się w tej roli doskonale) oraz przypomniał numery alarmowe, nie tylko do straży pożarnej, ale również policji i pogotowia ratunkowego, które należy znać.

Termin spotkania nie był przypadkowy, ponieważ niebawem rozpoczynają się ferie zimowe i o bezpieczeństwo trzeba zadbać koniecznie.

Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się posiadaną wiedzą w tym temacie. Nie brakowało także bardzo ciekawych informacji dotyczących zdarzeń,  w których uczestniczył pan strażak ze swoimi kolegami. W naszej klasie dużą ciekawość wzbudził sprzęt ochrony osobistej strażaka, który niejednemu uczniowi z racji swojej wagi, sprawił nie lada problemy, a także hełm i elementy stroju, które uczniowie mogli przymierzyć.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, a uczniowie poznali kolejny zawód wykonywany przez Rodziców, za co bardzo dziękujemy.

Uczniowie kl. IIA i IIB z wychowawczyniami

Spotkanie ze strażakiem