Jasełka 2023

Utworzono dnia 22.01.2024

Dawno, dawno temu za górami, za lasami, nawet za morzami i oceanami pewnego dnia Anioł Gabriel odwiedził piękną i młodą dziewczynę o imieniu Maryja. Właśnie te wydarzenia, które miały miejsce w maleńkim miasteczku w Betlejem opowiedzieli uczniowie klas II naszej szkoły prezentując Jasełka.
Szkolni aktorzy zaprezentowali tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa. Widzowie usłyszeli refleksyjne kolędy i pastorałki, w których uczniowie oddawali hołd narodzonemu Zbawicielowi. Kolejny raz Jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Uczniowie przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Należy  się cieszyć, że tradycja Jasełek pozwala każdego roku zabłysnąć i pokazać się małym aktorom. Scenografia, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że nasze serca wypełniła radość i wprowadziła w świąteczny klimat. Ukazane zostały odwieczne wartości takie jak miłość, życzliwość, nadzieja. Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym. Ich gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.  Swoim przedstawieniem drugoklasiści wprowadzili w cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia lokalną społeczność, zaproszonych gości i wzruszonych rodziców, którzy z zachwytem i łzą w oku oklaskiwali swoje pociechy.