31 Finał WOŚP za Nami

Utworzono dnia 31.01.2023

W niedzielę 29 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły w Świekatowie odbył się 31 Finał WOŚP. Zebraliśmy 13310,24 zł ; 0,91 euro ; 0,8 kuna ; 3 korony i 1,25 rubla.

Świekatowski Finał na różne sposoby wsparli przygotowując, występując i przekazując fanty:

• Wolontariusze kwestujący od wczesnych godzin rannych - uczniowie ósmych klas Szkoły w Świekatowie
  • OSP  z terenu Gminy Świekatowo
  • Nauczyciele, pracownicy i uczniowie Szkoły w Świekatowie - przygotowujący salę gimnastyczną oraz zapewniający funkcjonowanie Kawiarenki Serduszko, sprzedaż losów itp.
  • Gmina Świekatowo
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Świekatowo
  • Świekatowskie Mażoretki
  • Soliści Młodzieżowego Studia Wokalnego w Świekatowie
  • Urszula Cybulska - przygotowanie rogalików z losami i prowadzenie
  • Karol Pipowski - nagłośnienie
  • Grzegorz Szumała - przygotowanie sceny
  • Towarzystwo Rozwoju Gminy Świekatowo z Wioską Chlebową w Janiej Górze
  • Biblioteka Gminna w Świekatowie
  • Sołectwa Gminy Świekatowo z Kołami Gospodyń Wiejskich
  • Kazimierz i Ewelina Ledzińscy
  • GS Koronowo "Stara Mleczarnia"
  • Marek Tymczak "Magbud"
  • Kamila Rezmer PHU "Domex"
  • Justyna Blakowska "Irys"
  • Michał Partyka "La Siesta Estremo"
  • Ogrodnictwo Małe Łąkie "Węglówka"
  • Barbara Mojsiejuk " Salon Fryzjerski Męsko-Damski
  • Pracownia Florystyczna "Zielone Zacisze" Świekatowo
  • BUH Puchała Bydgoszcz (sprzedaż i serwis produktów marki Kärcher)
  • Klub "Zdrowie i forma" Bydgoszcz
  • wszyscy, którzy kupili rogaliki, wzięli udział w licytacji, okazali pomoc w formie datków do puszek

Chciałbym w tym miejscu zacytować Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego:

Minister przyznał, że sam również wspomaga WOŚP. - Mam nadzieję, że te wszystkie dobre gesty, bo to jest suma pewnych dobrych gestów, będą po prostu pomagały. I nie chciałbym, żeby dyskusja na ten temat miała jakiś charakter polityczny - dodał szef resortu zdrowia. Wspomniał, że we wsparcie systemu opieki zdrowotnej w dużym stopniu zaangażowane są również samorządy.

- Ale każda działalność, każde wsparcie, i również wsparcie WOŚP, jest bardzo potrzebne i oczywiście musi być szanowane i doceniane - oświadczył Niedzielski.

Bogusław Bykowski

Zapraszamy do odwiedzenia strony, gdzie zawarta została krótka fotorelacja z finału w Świekatowie: (2) Towarzystwo Rozwoju Gminy Świekatowo | Swiekatowo | Facebook

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Fundacji WOŚP: 31. Finał - Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (wosp.org.pl)

Finał