SPORT GŁUCHOŁAZY

Utworzono dnia 29.06.2017

Uczennice Szkoły Podstawowej w Świekatowie w dniach 9-12.06.2017r. reprezentowały województwo Kujawsko-Pomorskie w finale krajowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły  się w Pięknych Głuchołazach za Opolem u podnóża Gór Opawskich. W piątek  po przyjeździe do ośrodka Banderoza po zakwaterowaniu i kolacji odbyło się losowanie grup. Dziewczęta ze Świekatowa znalazły się w grupie ze szkołami z : Gliwic, Kwidzyna, Gniezna, Legnicy,  Grodkowa i Posady Górnej. W pierwszym sobotnim meczu dziewczyny z Kujaw i Pomorza po kontolowanym meczu i nerwowej końcówce pokonały opolanki z Grodkowa 9:8.  Po objedzie świekatowianki zmierzyły się z zespołem z Kwidzyna. Pierwszą połowę wygrały różnicą dwóch bramek, ale w drugiej połowie kwidzynianki odrobiły straty i rzutami ze skrzydła wgrały spotkanie 10:8. Podobny przebieg miał mecz z Legnicy, gdyż po prowadzeniu prawie w całym spotkaniu szczypiornistki SP Świekatowo uległy jedną bramką 10:11 legniczankom. Jak się okazało później oba zespoły stanęły na dwóch najwyższych stopniach podium w turnieju. W niedzielę dziewczyny z powiatu świeckiego rozbiły kolejno ekipy z Gliwic 7:5, Posady Górnej 10:4 i Gniezna 7:6. W poniedziałek w meczu o 5 miejsce dziewczęta ze Świekatowa z mierzyły się z mistrzem województwa mazowieckiego SP z Zielonki. Po dramatycznym meczu   na tablicy widniał wynik remisowy 7:7. Rzuty karne szczypiornistki ze Świekatowa wygrały 5:4 i całe spotkanie 12:11. Całe zawody dziewczyny z Kujaw i Pomorza grały tylko w 9 osób, dlatego w końcówkach meczy brakowało sił. Jest to wielki sukces tak małej szkoły, która rywalizowała z szkołami z klasami sportowymi z wielu miast Polski. Skład zespołu: Weronika Olszewska, Zuzanna Tarkowska, Weronika Duda, Weronika Rybak, Marta Kulewicz, Nikola Rezmer, Julia Ludwicka, Oliwia Gemba, Julia Piekarska . Trenerzy: Krzysztof Sowiński, Ewa Reich.