Finał

Utworzono dnia 27.12.2015

SREBRO SZCZYPIORNISTEK

Do tegorocznych rozgrywek piłki ręcznej dziewcząt w ramach Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, reprezentacja Szkoły Podstawowej w Świekatowie przystąpiła ze sporymi nadziejami na końcowy sukces. Dziewczęta reprezentujące szkołę od czterech lat trenują tę dyscyplinę w miejscowym Ludowym Uczniowskim Klubie Sportowym ,, Millennium” Świekatowo. Ponadto drugi rok  grają w lidze wojewódzkiej i uczestniczą w trzydniowych ogólnopolskich turniejach, gdzie weryfikują swoje umiejętności nabyte  na treningach i zdobywają bezcenne doświadczenie meczowe. Dziewczęta w tym roku były bardzo zdeterminowane, gdyż w poprzednim sezonie zajęły czwarte miejsce w rozgrywkach szkolnych i ligowych poznając gorycz porażki. Ogromnie zmotywowane w finale powiatowym na własnej sali rozbiły SP 7 Świecie 23:2 zostając mistrzyniami powiatu świeckiego. Z ogromnymi obawami przystępowaliśmy do kolejnego etapu-ćwierćfinału wojewódzkiego , gdyż rozgrywki  odbywają się systemem pucharowym i do dalszych etapu przechodzi tylko jeden zespół.  Świekatowianki  okazały się bardzo ,, niegościnne’’ nie dając szans szkołom z Bydgoszczy ,Czarżu i Gniewkowa. Wyniki : Szkoła Podstawowa Czarże – Szkoła Podstawowa Świekatowo 8:18 ; Szkoła Podstawowa nr 48 Bydgoszcz – Szkoła Podstawowa Gniewkowa  6:5; Szkoła Podstawowa Gniewkowo – Szkoła Podstawowa Czarże 5:14 ;  Szkoła Podstawowa nr 48 Bydgoszcz – Szkoła Podstawowa Świekatowo  4:15 . Niestety następny etap  drużyna musiała rozegrać na ogromnej hali SP 67 Bydgoszcz na Fordonie. Plan minimum został osiągnięty,  gdyż zespół SP Świekatowo pokonał szkołę z Turu  i po ciężkiej walce uległ 11:14 SP 66 Bydgoszcz, awansując do finału wojewódzkiego z zaliczonym meczem z Bydgoszczą. Na finał do Fordonu, zespół pojechał  zmotywowany i z nastawienie walki o najwyższy stopień podium, ale  i też  z obawami że może wrócić bez medalu. Dodatkowym problemem było brak podstawowej bramkarki Moniki Szweda, która doznała pęknięcia ręki w ostatnim turnieju ligi wojewódzkiej. Pierwszy  mecz z SP Kowalewo był bardzo dramatyczny, gdyż nie wykorzystaliśmy sześciu rzutów karnych  ulegając  6:9. Dziewczęta były bardzo rozbite, gdyż mogły zostać bez medalu. Po długiej rozmowie w szatni i analizie całej sytuacji zespół wiedział , że wygrana z SP 1 Brodnica  sześcioma bramkami i zwycięstwo  SP 66 Bydgoszcz z SP Kowalewo Pomorskie  pozwoli  Świekatowiankom zdobyć srebrne medale.  Dziewczęta cały mecz walczyły z ogromnym zaangażowaniem i determinacją osiągając zamierzony cel. Dzięki wygranej z SP 1 Brodnica 12:6 i porażce Bydgoszczy z Kowalewem Pomorskim zespół SP Świekatowo zdobył srebrne medale. Po wielu latach uczniowie Szkoły Podstawowej ponownie stanęli na ,,pudle’’ Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży.

Skład zespołu: Remus Aurelia, Karwasz Marlena, Kołdun Martyna, Recka Agata, Mrozińska Nina, Piesik Adrianna, Łukaszewicz Sandra, Olszewska Weronika, Duda Weronika, Rybak Weronika, Kulewicz Marta, Tarkowska Zuzanna, Rezmer Nikola, Ludwicka Julia, Monika Szweda. Opiekunowie zespołu: Krzysztof Sowiński, Ewa Reich.

Pkt.

Bramki