Śniadanie daje moc

Utworzono dnia 14.12.2018

Jak śniadanie daje moc uczniom  Szkoły Podstawowej w Świekatowie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, jest zastrzykiem energii do nauki i zabawy. Dzięki niemu uczniowie bardziej koncentrują się na wykonywanym zadaniu, sprawniej myślą, mają lepszą pamięć i więcej zapału do pracy.

14 listopada już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej w Świekatowie obchodzili Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc’’,  który przypada 8 grudnia. Już dzień wcześniej okazją do świętowania było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, traktującego o zdrowym odżywianiu. W wytworach plastycznych dzieci nie zabrakło piramidy zdrowia, komiksów i haseł o tematyce zdrowotnej .  W dniu  akcji  uczniowie klas I-III już od wczesnych godzin porannych rozpoczęli przygotowania do wydarzenia. W pierwszej kolejności kolorowali i wycinali opaski z ilustracjami warzyw i owoców, następnie zabrali się do wspólnego przygotowania zdrowego śniadania.  Z przyniesionych z domów produktów tworzyli kulinarne dzieła sztuki. Dzieci z klas pierwszych wykonały kolorowe kanapki z pastą jajeczną, na których królowały warzywa . Klasy drugie tworzyły tortillę z twarożkiem, natomiast klasa trzecia wykonała ciasteczkowo-warzywne przekąski. Swoje wytwory zaprezentowali na korytarzu szkolnym. Zaprosili do wspólnego posiłku kolegów i koleżanki ze starszych klas oraz nauczycieli i pracowników szkoły.

Akcję dokumentowała dziennikarka portalu internetowego Świecie24. Relację można znaleźć pod adresem https://swiecie24.pl/pl/15_fotorelacje/97_szkolne/2686_sniadanie_daje_moc_w_swiekatowie.html

Mirela Musiał

Marzec 2019