ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Utworzono dnia 15.10.2018

Dnia 4 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych połączone z obchodami święta patrona szkoły św. Franciszka z Asyżu. Uroczystość zapoczątkowała msza św., która została odprawiona na sali gimnastycznej. Następnie nastąpiła część artystyczna, w której brali udział pierwszoklasiści i uczniowie klas starszych - Julka Siuda, Julia Piekarska, Monika Warmbier oraz Hubert Zwiefka. Pierwszoklasiści mieli za zadanie pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami w celu sprawdzenia, czy zasłużyli na miano uczniów. Rozwiązywali zagadki, prezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie. Za dobrze wykonane zadania otrzymywali medale - medal sowy, nutki, symboli narodowych. Wiedza dzieci była na tyle duża, że mogły przystąpić do ślubowania i  pasowania i stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Pasowania za pomocą wielkiego ołówka dokonała pani dyrektor. Po pasowaniu nastąpiło tzw. zawiązanie klas – dzieci wraz z wychowawczyniami p. Kasią Szneidrowską i p. Mirelą Musiał trzymały wstążkę, na której przypięte były ich imiona, pani dyrektor zawiązała wstążkę- symbol tego, że powstały nowe klasy. Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki od Rady Rodziców, wójta p. Marka Topolińskiego, uczniów klas drugich. Z radością i już bez stresu udali się wraz ze swoimi gośćmi na słodki poczęstunek.

Zdjęcia z uroczystosci

MIRELA MUSIAŁ