RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

Utworzono dnia 18.10.2018

Dnia 16 października w ramach programu ,,Ratujemy i Uczymy Ratować’’ organizowanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podjęliśmy próbę pobicia rekordu w jednoczesnym powadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej  przez jak największą ilość osób.

W szkole uczymy się jak ratować, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia, jakie podejmować kroki, w celu udzielania pomocy poszkodowanemu. Poznajemy poszczególne ogniwa tzw.  Łańcucha Przeżycia. Nabywamy umiejętności opanowywania paniki i strachu w sytuacjach kryzysowych i nawyku  prawidłowego zachowania się podczas akcji ratunkowej.  Klasy czwarte, które były przeszkolone w ubiegłych latach nie tylko biły rekord, ale także demonstrowały swoje umiejętności, a tym samym uczyły uczniów z klas pierwszych. Przez pół godziny, między godziną 12.00, a 12.30 z wykorzystaniem fantomów oraz przy owacji publiczności nieprzerwanie dokonywaliśmy zabiegu  resuscytacji, czyli tzw. sztucznego oddychania.  Organizując w szkole próbę pobicia rekordu dajemy kolejną możliwość integracji uczniów, działając jednocześnie w słusznej sprawie, poprzez popularyzację zasad udzielania pierwszej pomocy. Uważamy, że nie ma nic bardziej budującego szkolną i lokalną społeczność, niż wspólne niesienie dobra. Akcję zorganizowały i prowadziły  wychowawczynie klas pierwszych Mirela Musiał i Katarzyna Szneidrowska. Dziękujemy wszystkim naszym małym, dzielnym uczestnikom za udział w akcji. <3.  Jesteście Wielcy!!!:)

Mirela Musiał

Zdjęcia w zakładce GALERIA